Dlaczego panele kamienne spełnią oczekiwania najbardziej wymagających? Poznaj 5 największych zalet tego materiału
Ściany wewnątrz domu można wykończyć na wiele różnych sposobów. Sprawdza się klasyczna farba, winylowa albo wykonana z włókna szklanego tapeta, a także panele kamienne. Te ostatnie zyskują coraz większą popularność, a to ze względu na uniwersalne zastosowanie, a także szereg innych zalet, które zdecydowanie warto poznać.
Dodatkowa izolacja termiczna
Co jest bardzo istotne w przypadku ścian? Przede wszystkim to, by dobrze utrzymywały ciepło. W przypadku paneli kamiennych jest to możliwe. Kamień naturalny jest budulcem paneli kamiennych, dlatego odznaczają się wszystkimi naturalnymi właściwościami kamienia. Jedną z nich jest doskonała izolacja termiczna. To dlatego kamień stosowany jest na podłogach w przypadku ogrzewania podłogowego. Warto jednak wiedzieć, że ponieważ ciepło unosi się do góry, to również ocieplenie ścian od środka jest ważne, a to gwarantują panele kamienne. Dzięki temu rachunki za ogrzewanie czy ilość zużytego paliwa stałego mogą być mniejsze.
Dobra izolacja akustyczna
Poza odpowiednim ociepleniem ścian, w przypadku paneli kamiennych można liczyć również na ich wyciszenie. W dzisiejszych czasach wiele osób szuka wytchnienia od hałasu dnia codziennego. Decydując się na odpowiednie materiały wykończeniowe mogą cieszyć się zacisznym miejscem w swoim domu. To bardzo ważne dla osób, których domy usytuowane są blisko drogi, zakładu przemysłowego czy lotniska. W połączeniu z wyciszającymi oknami z systemem trzyszybowym.
Ściana prezentuje się nietuzinkowo i nie ma takiej drugiej
Istotne znaczenie ma estetyka. Ściana wykończona w panelach kamiennych prezentuje się nietuzinkowo. Przede wszystkim można wybrać bardzo wiele rodzajów kamienia, począwszy od kwarcytu, przez piaskowiec aż do łupka. Można zdecydować się na panele naklejane, które w łatwy sposób można zamontować bez pomocy specjalistów. W tej formie występuje panel ścienny w wersji 3D. Taki element może dodawać wnętrzu głębi i je urozmaicać swoją formą, która jest jedyna w swoim rodzaju, wszak mamy do czynienia z naturalnym materiałem. Panele kamienne ze względu na różnorodne pochodzenie naturalnego materiału różnią się kolorystyką, ale i bardziej lub mniej porowatą strukturą. Faktem jest, że nie można znaleźć dwóch identycznych paneli, co niewątpliwie jest atutem.
Trwałość na długie lata i odporność na wilgoć po impregnacji
Decydując się na panele kamienne można liczyć na trwałość tego materiału na lata. Przede wszystkim, aby cieszył nasze oczy przez długi czas potrzebna jest jego odpowiednia konserwacja. Kamienie naturalne wymagają okresowej impregnacji co kilka lat. Dzięki temu na ich powierzchni nie powstają wykwity pleśni i grzybów. Można również cieszyć się ich intensywną barwą. Impregnacji wymaga każdy rodzaj kamienia i to niezależnie od miejsca wykorzystania. Warto podkreślić, że panele kamienne nadają się także do zastosowania na elewacji.
Możliwość wykorzystania w każdym pomieszczeniu
Niewątpliwie panele kamienne można wykorzystać w każdym pomieszczeniu. Dzięki impregnacji sprawdzą się także w kuchni i łazience. W tej pierwszej świetnie będą prezentować się zarówno z meblami na wysoki połysk, jak i drewnianymi, szprosowanymi i ryflowanymi. Kamień na ścianie możesz wykorzystać w sypialni, wszak to miejsce, które w sposób szczególny chcesz wyciszyć także od hałasów, które mogą zdarzać się w domu. W związku ze swoimi właściwościami panele kamienne sprawdzają się także w gabinecie. Można dzięki nim stworzyć odpowiednią atmosferę do pracy, sprzyjającą skupieniu. Bardzo efektownie panele kamienne prezentują się oczywiście w salonie. Tutaj można je zamontować na długiej ścianie za meblami tapicerowanymi, albo wykończyć jedynie część ścian.
Jak widać wybór paneli kamiennych ma wiele zalet. Trudno o bardziej ponadczasowy materiał, który świetnie sprawdza się zarówno w aranżacji rustykalnej, jak i industrialnej czy minimalistycznej. Bardzo istotny jest fakt, że dzięki wyborowi paneli samoprzylepnych z ich montażem można poradzić sobie samodzielnie. To zatem pod wieloma względami materiał dla najbardziej wymagających.
Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)