Panele dekoracyjne z drewna, jako alternatywa dla paneli z gipsu czy betonu
Panele dekoracyjne to doskonały sposób, by podkreślić estetykę pomieszczenia, nadając mu niepowtarzalny i oryginalny charakter. Z dnia na dzień zwiększa się ilość osób, które zamierzają skorzystać z tego rozwiązania. Pojawiają się jednak dziesiątki pytań dotyczące paneli dekoracyjnych, możliwości ich wykorzystania, montażu, szczegółów aranżacyjnych, itp. Często pada także pytanie, czy zdecydować się na panele dekoracyjne z drewna, czy też wybrać tradycyjne rozwiązania z gipsu lub betonu?
Panele dekoracyjne – hit sezonu
Panele dekoracyjne to jeden z wiodących trendów w zakresie dekoracji wnętrz. Wbrew pozorom nie muszą być one produkowane z gipsu lub betonu, wśród propozycji znaleźć można panele dekoracyjne wykonane z różnych materiałów, niekiedy wręcz zaskakujących – poliuteranu, płyt MDF, a nawet drewna.
Każda alternatywa ma indywidualne cechy i stwarza niepowtarzalne możliwości w zakresie wykończenia wnętrza. Przykładowo, panele wykonane z poliuretanu są najlżejsze i jako jedyne mogą być stosowane na suficie. Panele z płyt MDF posiadają natomiast najwięcej możliwości w zakresie wykończenia. Wiele zalet posiadają również panele drewniane, które mogą stanowić atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań gipsowych i betonowych.
Drewniane panele ścienne – innowacyjne i oryginalne
Drewniane panele ścienne to jeden z najnowszych trendów dekoracyjnych. Ta innowacyjna propozycja bardzo szybko znalazła rzeszę zwolenników, czego najlepszym potwierdzeniem jest rosnące zainteresowanie tym rozwiązaniem. Produkty należące do przedmiotowej kategorii to bardzo stylowy i jednocześnie oryginalny element dekoracyjny, który – nota bene – bez problemu można dopasować do indywidualnych potrzeb, choćby pod względem koloru czy wzoru.
Drewniane panele ozdobne bez wątpienia doskonale wyeksponują ścianę, podkreślając jednocześnie estetykę pomieszczenia, jego indywidualizm i niepowtarzalność. Każdy, kto zamierza zwrócić uwagę znajomych na niebanalne wykończenie domu, powinien skorzystać z tej alternatywy.
Jakość drewna a panele dekoracyjne
Drewniane panele powinny być nie tylko efektowne pod względem wizualnym, ale przede wszystkim trwałe. Warto więc zwrócić uwagę na ich jakość, analizując gatunek drewna, z którego zostały wykonane oraz jakość użytych do zabezpieczenia olejów. Wysokiej jakości materiały to gwarancja, że materiał spełni swoją funkcję.
Warto pamiętać, że fantastyczny wygląd i najbardziej wyszukany wzór to przysłowiowa połowa sukcesu, kwestią priorytetową jest w tym przypadku jakość materiałów, z których wykonane zostały przedmiotowe panele – właśnie od tego zależy trwałość stworzonej dekoracji.
Panele dekoracyjne drewniane – na chwilę obecną – stanowią swego rodzaju rzadkość, z całą pewnością nie można ich znaleźć w co drugim domu. Łącząc estetyczną oryginalność i swoistą unikalność paneli drewnianych, właściciele tego typu dekoracji mogą czuć się wyjątkowo, z przeświadczeniem, że posiadają w domu rzecz rzadko spotykaną i jednocześnie piękną, przykuwającą wzrok każdego z gości.
Gdzie wykorzystać panele dekoracyjne z drewna?
Doskonałym miejscem, w którym można wyeksponować drewniane panele dekoracyjne, jest salon, nie bez powodu określany mianem serca domu. Ważne jest jednak to, aby dostosować wystrój ścian, w tym przypadku użyte panele, do pozostałego wyposażenia i wykończenia pomieszczenia – panele dekoracyjne z drewna doskonale będą komponowały się z drewnianymi meblami oraz drewnianym parkietem. Nie oznacza to, rzecz jasna, że nie można łączyć ich z elementami niedrewnianymi – jest to jak najbardziej dopuszczalne.
Warto także nadmienić, że drewniane panele ścienne są bardzo łatwe w montażu – zadanie to nie wymaga żadnych zaawansowanych technik ani specjalnych narzędzi, bez problemu można wykonać je samodzielnie.
Reasumując, śmiało można stwierdzić, że panele ścienne drewniane to doskonała alternatywa dla każdego, kto poszukuje modnych i jednocześnie unikalnych rozwiązań dekoracyjnych, czegoś, czym można zaskoczyć i zachwycić gości, przy jednoczesnym zachowaniu umiaru i estetyki.
Komentarze (0)