W Warszawie bardziej opłaca się kupić niż wynająć mieszkanie
Poszukiwanie mieszkania na wynajem w Warszawie nie jest dobrym rozwiązaniem dla ludzi mających słabe nerwy. Mówimy tutaj o bardzo wysokich kosztach, niskich standardach wykończenia, a także niekorzystnych lokalizacjach. Gdy nie dysponujemy sporą sumą, możemy zapomnieć nawet o pokoju.
Ceny wynajmu mieszkań w Warszawie rosną z roku na rok. Gdy chcemy zdecydować się na wynajem dwupokojowego mieszkania w dobrej lokalizacji i w przyzwoitym standardzie, będziemy musieli przygotować się na koszt rzędu 3 000 złotych! Do tego trzeba dodać jeszcze kaucję wynoszącą zwykle przynajmniej raz tyle, a także comiesięczne koszty utrzymania, które również wynoszą kilkaset złotych.
Nieco tańsze są pokoje. 700 złotych to cena, od której rozpoczyna się koszt wynajmu pokoju w Warszawie, ale coraz częściej ceny są jeszcze wyższe. Średnio jest to wydatek rzędu 1 000 złotych miesięcznie, do których musimy doliczyć rachunki.
Nic więc dziwnego, że wtedy, gdy chodzi o nowe mieszkania w Warszawie, sprzedaż idzie jak świeże bułeczki. Kupują je zarówno ci, którzy chcą zamieszkać na swoim i nie płacić tak absurdalnych cen za wynajem, jak i ci, którzy kupują je właśnie jako inwestycja w celu wynajmu innym osobom.
Gdy zdecydujemy się także na mieszkanie dwupokojowe, położone blisko, ale nie w ścisłym centrum, wtedy koszt comiesięcznej raty to zwykle około 1 300 do 1 500 złotych. Wobec tego własne mieszkanie możemy mieć znacznie taniej niż to wynajęte. Oczywiście, pojawia się tutaj problem, ponieważ musimy mieć też właściwą zdolność kredytową, jeśli nie posiadamy wystarczającej sumy na zakup. To blokuje wiele osób przed zakupieniem własnego „M”.
Podsumowując, jeśli poszukujemy lokalu w Warszawie, warto brać pod uwagę nie tylko wynajem, ale również zakupienie mieszkania na własność. Koszty, o dziwo, będą wtedy niższe, a pieniądze będą szły nie do kieszeni właściciela nieruchomości, a na nasze mieszkanie, z którego będziemy mogli korzystać bez ograniczeń po spłaceniu kredytu lub załatwieniu wszystkich formalności przy zakupie za gotówkę.
Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)