Prowadzisz małą rodzinną cukiernię? Rozlicz PIT online!
Wszyscy chętnie odwiedzamy małe, rodzinne cukiernie, które przeważnie gwarantują dobrą jakość proponowanych wypieków. Lokale takie stają się bardzo popularne zwłaszcza w dużych miastach. Małe cukierenki kuszą smakowicie wyglądającymi ciastkami, tortami i zapachem świeżo parzonej kawy. Czy zabiegany i zestresowany mieszczuch jest w stanie się temu oprzeć? Otwarcie i prowadzenie słodkiego biznesu może być bardzo dochodowe.
Biznes w branży cukierniczej to to głównie połączenie wyrobu ciast, tortów, czekolady i lodów ze sprzedażą. Konkurencja jest spora, ale mając dogodną lokalizację i dobry pomysł na klimatyczne niewielkie miejsce można zaskarbić sobie przychylność grupy zaufanych i wiernych klientów i zarobić naprawdę niezłe pieniądze. Jeśli zarabiamy, jesteśmy zobowiązani do płacenia podatków. Właściciel małej cukierni jako formę opodatkowania może wybrać ryczałt ewidencjonowany. Wówczas roczne rozliczenie podatku dochodowego za 2017 rok powinien złożyć na PIT 28 lub PIT online 28 najpóźniej do końca stycznia 2018 roku. Najszybszym a zarazem bezpiecznym sposobem na rozliczenie PIT online, jest wypełnienie PIT 2017 online, przy pomocy specjalnego, dostępnego w sieci program, np. PITax.pl Łatwe podatki.
Rozlicz PIT online przy pomocy bezpiecznego programu
Podatnicy coraz częściej decydują się na składanie zeznań podatkowych przez Internet. I bardzo dobrze! To możliwość zaoszczędzenia czasu, stresu i papieru. Można to zrobić o każdej porze dnia i nocy. Przecież nikt nie zamyka Internetu o 18-tej. Dekadę temu, darmowy PIT online przesłało około 300 osób, już w 2016 roku PIT online wypełniło kilka milionów polskich podatników. W Sieci dostępnych jest wiele programów ułatwiających rozliczenia rocznego PIT online bez KRS. Są również programy z zaproponowanym numerem KRS. Ważne jest przede wszystkim, żeby wybrany program miał aktualnie obowiązujące deklaracje PIT i zapewniał bezpieczeństwo wprowadzanych danych. Program jest pomocny zarówno indywidualnym podatnikom jak i osobom prowadzącym działalność. Wspomniany PITax.pl Łatwe Podatki jest niezwykle łatwy w obsłudze. Właściwie każdy, bez względu na stopień zaawansowania w obsłudze komputera, z pewnością sam wypełni PIT online w ciągu niespełna 10 minut. Oprócz wypełnienia deklaracji, będzie ją również wysłać drogą mailową na adres odpowiedniego urzędu skarbowego. Podsumowaniem operacji będzie przesłane przez fiskusa UPO - urzędowe potwierdzenie odbioru, czyli dowodu na to, że administracja skarbowa otrzymała PIT.
Rozlicz PIT online i przekaż 1% podatku na OPP
Organizacją Pożytku Publicznego może być organizacja pozarządowa, religijna lub stowarzyszenie jednostek samorządu terytorialnego prowadzące działalność dla ogółu społeczności lub grupy osób ze szczególnie trudną sytuacją życiową lub materialną. Organizacja musi cały dochód przeznaczać na działalność pożytku publicznego. Cechą OPP jest transparentność w całym okresie działania. Od początku 2004 podatnicy mogą wspierać wybrane organizacje poprzez wpisanie we właściwe ku temu pola wypełnianego rocznego formularza PIT numeru KRS wybranej organizacji pożytku publicznego. Kwotę, która nie może być wyższa niż równowartość 1% podatku na konto bankowe OPP przekazuje naczelnik naszego urzędu skarbowego. Przywilej przekazania 1% podatku mają podatnicy, którzy rozliczają podlegające opodatkowaniu roczne przychody na: PIT 28, PIT 36, PIT 36L , PIT 37 i PIT 38. Prawie połowa z uprzywilejowanych przekazuje pieniądze na cele związane z działalnością wskazanej w PIT organizacji pożytku publicznego. Organizacje których działalność pomaga chorym dzieciom i chorym dorosłym, wspiera ochronę środowiska naturalnego czy występuje w obronie praw zwierząt co roku liczą na wsparcie finansowe, jakim jest 1% podatku wyliczonego przez podatników w rocznym PIT. OPP prowadzą również szereg działań edukacyjnych, zajmują się promocją poszanowanie tolerancji, działają na rzecz rozwoju demokracji itd. Każdy z nas, kto uzyskuje przychody i odprowadza od nich podatek dochodowy, na pewno znajdzie w wykazie prowadzonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej lub na stronie:http://bazy.ngo.pl tę organizację, której zdecyduje się przekazać wsparcie w postaci 1% swojego podatku. A można to zrobić, bez względu na to, czy program wyliczył nadpłatę podatku (czyli zwrot na nasze konto), czy niedopłatę (oznacza to, że musimy przekazać ją na konto urzędu skarbowego). Przekazanie 1% na wybrany cel nie oznacza zwiększenia wartości podatku. Naprawdę warto skorzystać z możliwości przekazania nawet najmniejszej kwoty na OPP. W ten sposób fundacja może zebrać całkiem spore pieniądze na prowadzenie dalszej działalności statutowej. Wiele programów do rozliczenia PIT zamieszczonych na stronach konkretnych organizacji, czy fundacji ma wpisany w odpowiednią rubrykę ich numer KRS - można dowiedzieć się więcej pod tym linkiem tutaj. Jednak żeby 1% podatku z deklaracji PIT trafił na konto organizacji, musimy przekazać rozliczenie PIT online w terminie , co oznacza do 31 stycznia 2018 dla PIT-28 oraz 30 kwietnia 2018 dla pozostałych deklaracji podatkowych za dochody uzyskane w 2017 roku.
Artykuł pilotujący projekt „PITax.pl dla OPP”, czyli wspólną inicjatywę Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych (IWOP) oraz firmy PITax.pl Łatwe podatki umożliwiającą organizacjom OPP efektywne pozyskiwanie 1% z podatku PIT.
Materiał zewnętrzny
Komentarze (0)