Idealny grill do ogrodu
Rozpoczynając sezon grillowy, wielu wielbicieli tego sposobu przyrządzania jedzenia staje przed wyzwaniem – jak wybrać ten właściwy grill. Rozwiązaniem dla małych przestrzeni będzie jego wersja przenośna. Duże powierzchnie bez problemu pomieszczą jego stacjonarny odpowiednik.
Wersja gazowa, elektryczna lub węglowa – co wybrać?
Lato to idealna pora na odkurzenia starego sprzętu i jego przegląd. Jeżeli obecny sprzęt nie spełnia już oczekiwań posiadacza, to idealny czas na jego wymianę. Coraz więcej osób decyduje się na przenośny sprzęt. Jest to pewnego rodzaju oszczędność miejsca. Stanowi to też świetne rozwiązanie dla osób, które grill wyciągają tylko okazjonalnie. Mniejszy sprzęt także bez problemu można zabrać na wycieczkę czy zwyczajnie przenieść w inne miejsce działki. Małe odpowiedniki mogą być zasilanie na węgiel, gaz lub prąd. Węglowe zazwyczaj posiadają pewną konstrukcję, natomiast gazowe i elektryczne często składają się tylko z jednej części – podstawy grillującej. Często spotkać można modele z drewnianymi półeczkami po bokach lub innymi dodatkowymi miejscami na przechowywanie rzeczy.
Grill węglowy
Zwykły węgiel na grilla można już kupić w prawi każdym sklepie i supermarkecie. Kosztują niewiele. Ich zakupu dokonują osoby, które nie potrzebują stałej budowli na działce lub takie, które chwilowo potrzebują sprzętu do grillowania. Cała misa, w której znajduje się palenisko jest najczęściej wykonywana z grubego rodzaju blachy. Ruszty to stal nierdzewna. Na rynku można spotkać także żeliwne konstrukcje. Warto zwrócić uwagę na obecność pokrywy w zestawie. Coraz częściej producenci dokładają ten element do kompletu, ponieważ ułatwia to proces przygotowywania jedzenia. Zapewni ona odpowiedni poziom żaru, dzięki czemu przyrządzane potrawy są dużo smaczniejsze. Warto zaopatrzyć się w popielnik, który w tym samym czasie dokonuje czyszczenia grilla.
Grill gazowy
To rozwiązanie, które coraz chętniej jest wykorzystywane przez klientów. Smak przyrządzanego jedzenia nie koniecznie musi się różnić od grilla węglowego. Ten model ma także inne zalety. Nie trzeba rozpalać całego paleniska ani pilnować żaru. Jedyna czynność, która wymaga większej ingerencji człowieka to pilnowanie, aby butla gazowa była zawsze pełna – można o to zadbać przy tankowaniu własnego auta na stacji. Są jednak droższe, bardziej skomplikowane w budowie i przewożeniu. Ich rozmiar jest także większy, ponieważ butla zawsze znajduje się w pobliżu paleniska. Całość połączona jest odpowiednim blatem , który wyposażony jest w niezbędne do wykonywania wszystkich czynności przyciski i kurki. Bardzo łatwe w czyszczeniu.
Grill elektryczny
To odpowiednik, który najczęściej jest stosowane w małych ogródkach. Nie zajmuje dużo miejsca, a dym nie przeszkadza innym sąsiadom. Obsługa i czyszczenie nie wymaga wielkich umiejętności. Ich wygląd zewnętrzny może przypominać stoliczek lub mały ruszt domowy. W jego pobliżu musi się jednak znajdywać miejsce podłączenia do prądu. Wtedy warto zaopatrzyć się w specjalny przedłużacz.
Komentarze (0)