Energooszczędne ogrzewanie elektryczne – czy to możliwe?
Stawki za energię elektryczną poszybowały w górę. Szukamy zatem sposobów na oszczędności, ale bez konieczności rezygnacji z korzystania z poszczególnych sprzętów. Dużym problemem jest sezon grzewczy, bo to właśnie wtedy rozważamy, w jaki sposób zapewnić domownikom komfort termiczny, ale bez rujnowania budżetu. Na rynku znaleźć można sporo produktów, które generują ciepło na pożądanym poziomie, ale do pracy potrzebują energii elektrycznej. Czy ich zastosowanie może przynieść oszczędności zamiast kolejnych wydatków?
Ogrzewanie elektryczne – nowoczesne urządzenia
Już na początku warto rozwiać wątpliwości – nowoczesne systemy ogrzewania elektrycznego są w stanie przynieść oszczędności. Da się uniknąć wysokich rachunków za sezon grzewczy, korzystając z zaawansowanych technologicznie produktów, które są funkcjonalne, wygodne w eksploatacji, intuicyjne w obsłudze i wydajne w działaniu.
Do wyboru mamy hybrydowe grzejniki elektryczne, promienniki podczerwieni oraz popularne ogrzewanie podłogowe. Takie produkty można znaleźć w sklepie Econovli. Każdy z nich potrzebuje podłączenia do prądu, by ogrzewać domowe wnętrza, ale i każdy z nich wykorzystuje minimum energii elektrycznej do pracy, a oszczędzać można na wiele sposobów.
Hybrydowe grzejniki elektryczne – komfort termiczny i wygoda
W hybrydowych grzejnikach elektrycznych najważniejsze są dwa moduły grzewcze. Jeden z nich działa na zasadzie tradycyjnego sposobu ogrzewania, wykorzystując energię elektryczną do uzyskania zadanej przez użytkownika temperatury. Gdy pożądany poziom zostanie osiągnięty, pobór prądu się kończy, a za równomierne rozprowadzanie ciepła po domowych wnętrzach, i to przez długi czas, odpowiada element grzejny działający na zasadzie promieniowania podczerwonego.
Jest to oszczędny sposób na utrzymanie komfortu w sezonie grzewczym, ponieważ hybrydowy grzejnik nagrzewa się bardzo szybko, więc korzystanie z prądu jest ograniczone do minimum.
Elektryczne ogrzewanie podłogowe – ciepło ponad wszystko
Tak zwana podłogówka ma tę ogromną zaletę, że cała powierzchnia podłogi wydziela ciepło unoszące się ku górze. To bardzo komfortowy system grzewczy, również oszczędny. Można bowiem ustawić niższą temperaturę, ale wciąż odczuwając pożądany komfort termiczny.
Promienniki podczerwieni – ciepło i zdrowo
Promieniowanie podczerwone wykorzystywane przez promienniki pozwala na uzyskanie ciepłych wnętrz domowych, ustawiając niższą temperaturę o 1-2 stopnie Celsjusza, ponieważ odczuwane przez domowników ciepło jest wyższe. W tych systemach nie dochodzi do cyrkulacji powietrza, więc nie ma ryzyka unoszenia się cząsteczek kurzu wraz z roztoczami. Ponadto zostaje wyeliminowana nadmierna wilgoć, która szkodzi zarówno domownikom, jak i budynkowi.
Można liczyć zatem na ciepło uzyskiwane w sposób bezpieczny i zdrowy, na oszczędności i pełen komfort.
Nowoczesne systemy grzewcze, jak te wymienione powyżej, najczęściej są opatrzone szeregiem dodatkowych funkcji, np. czujnikiem wykrywania otwartego okna. Dzięki temu jest jeszcze oszczędniej, bo mamy do dyspozycji urządzenia inteligentne. Warto pokusić się o ich zastosowanie nie tylko w obiektach wznoszonych zgodnie z zasadami budownictwa pasywnego, ale i tych budowanych tradycyjnymi metodami.
Artykuł partnera
Komentarze (0)