Niskie rachunki za prąd w domu - ile zyskasz?
Prąd jest absolutnie podstawowym medium każdego domu. Światło, komputer, ładowanie telefonów, kuchenki, czajniki, piekarniki, cała masa innych sprzętów AGD i RTV. Wszystko działa na prąd. Jest on używany w naszych domach przez 24 godziny na dobę. Niektóre domy posiadają ogrzewanie na prąd, a także elektryczne bojlery do grzania ciepłej wody. Wydaje się, że jesteśmy skazani na płacenie wysokich rachunków oraz martwienie się o każdą informację na temat podwyżek. Jednak to nie prawda. Zmieniając dostawcę energii i płacąc niskie rachunki za prąd, możesz zyskać naprawdę bardzo dużo.
Tania energia elektryczna – skąd ją wziąć?
Wydaje się, że prąd ma swoją cenę i jakiegokolwiek sprzedawcę nie wybierzemy, zawsze zapłacimy tyle samo. Nic bardziej mylnego. Otóż cena kWh energii zależy w dużej mierze od marży i koszów własnych sprzedawcy. Stąd właśnie na rynku tym takie duże rozbieżności. Jeśli chcecie sprawdzić jakie koszty dodatkowe pobierają wasi sprzedawcy, to możecie dokładnie odczytać je z comiesięcznego rachunku. Dzięki dostępnym kalkulatorom oszczędności, w bardzo łatwy sposób możecie dowiedzieć się, ile jesteście w stanie zaoszczędzić wybierając tego, bądź innego sprzedawcę.
Ile można zaoszczędzić dzięki niskim rachunkom za prąd
Kilka bądź kilkanaście groszy oszczędności na jednym kilowacie energii to setki złotych zaoszczędzonych rocznie. W ciągu kilku lat jest to już kilka tysięcy. Takie oszczędności to kwoty, które trudno byłoby osiągnąć, rezygnując z jakiejkolwiek innej rzeczy. Warto wiedzieć, że nie tylko niskie koszty energii, ale także nasze codzienne nawyki pozwalają na wprowadzenie oszczędności do życia. Wystarczą drobne rzeczy, takie jak gaszenie światła, odłączanie ładowarek, wyłączanie nieużywanych sprzętów z także mniejsze zużycie prądu na co dzień, sprawiają, że łatwo zaoszczędzić nawet niewielkie kwoty, które ostatecznie przekładają się na zmniejszenie rachunków.
Warto pamiętać, że nie jesteśmy skazani na jednego sprzedawcę, że nawet w wynajmowanym mieszkaniu w dowolnym momencie można go zmienić. To bardzo poprawia domowy budżet. Warto także zorientować się jakie taryfy proponuje ten, czy inny sprzedawca. Wiele taryf posiada podziała, na godziny szczytu i zwykłe, dzięki którym np. korzystając dużo z prądu wieczorem, czy w nocy zapłacimy mniej, a kiedy jesteśmy w pracy, czyli w południe, prąd jest najdroższy. Może być też tak, że pracujemy z domu i to właśnie w południe zużywamy najwięcej energii, bo jednocześnie gotujemy obiad. Wtedy warto szukać taryfy będącej w tych godzinach najtańszą.
Korzystajcie z kalkulatorów i szukajcie korzystniej dla siebie oferty, ponieważ niskie rachunki za prąd potrafią zreperować niejedną dziurę w domowym budżecie.
Materiał zewnętrzny
Komentarze (0)